S penězi je to složité

Jenom stěží si lze představit soukromníka, kterému by v jeho podnikání nešlo o peníze. O peníze jde přece všem z nás až v první řadě, a pro soukromé podnikatele to platí dvojnásob. Protože ti nejen že živí sebe, ale musí také vkládat peníze do provozování jejich byznysu, a to chce mít vždy peněz dostatek. Aspoň na to nejzákladnější se tu musí finanční prostředky vždycky sehnat.

Jenže co když se tyto neseženou? A přiznejme si na rovinu, že se často neseženou. Že mívají mnozí podnikatelé aspoň někdy problémy s tím, aby se svými příjmy vyšli, případně dokonce ani žádné dostačující příjmy nemají. Pak se zkrátka musí vzít zavděk aspoň podnikatelskou půjčkou.

plná peněženka

Jenže co obnáší taková půjčka? Pokud si ji chce vzít někdo takový od banky, potřebuje jen tak namátkou vysoké příjmy a dobře vyhlížející daňové přiznání, kterým by se prokázalo, že je na tom dotyčný žadatel dost dobře, a navrch se tu nahlíží i do registrů dlužníků. A to je pro mnohé podnikatele ona pověstná konečná. Stačí tu jakákoliv nedokonalost, menší příjem nebo i banální záznam v registrech, a naděje jsou ty tam.

A kde tedy vzít peníze v podobných případech, kdy by podnikatelům hrozil krach, ale banky jim rozhodně nepomohou?

mince EU

V takových chvílích přichází ke slovu nebankovní hypotéky. A to proto, že hypotéka bez registru po po ní toužících žadatelích zase až tak velkou dokonalost nevyžaduje. Tady stačí dát záruku v podobě nemovitosti a lze si půjčit padesát až sedmdesát procent její momentální prodejní ceny. S možností splácet až třicet let.

A co by si podnikatelé v nezáviděníhodné finanční situaci mohli přát víc? Peníze tu bez problémů dostanou a mohou jimi financovat cokoliv, co je jenom třeba zaplatit, aby se jejich podnikání zase postavilo na nohy a oni měli z čeho žít.

A řekněte sami – co jiného by mohlo v podobných případech posloužit dotyčným lépe?