Červená verze kratomu

Kratom je v podstatě rostlinný prášek, který se vyrábí z listů ze stromu Mitragyna speciosa. Je hodně příbuzný kávovníku, ale přece jenom jeho výška, která dosahuje až skoro 30 metrů a specifické listy, tak ho prozradí na první pohled. Jak již tušíte, tak jeho domovinou zrovna Česká republika nebude, ale museli bychom se vydat do jihovýchodní Asie, kde je součástí medicíny již tisíce let. V současné době se dostává do podvědomí i v Evropě, ale stále je nad ním velký otazník. Všechen kratom, který se prodává, pochází z míst, odkud je vývoz povolen, ale bohužel u nás trochu vázne jeho legislativa, proto vám může zaskočit, že je určený pouze pro vědecké nebo sběratelské účely. Pokud by EU povolila jeho prodej jako doplněk stravy, poté by se vše změnilo. Je to ovšem otázka budoucnosti.

druhy kratomu

Proč je tak zajímavý

V listech kratomu je obsaženo až dvacet různých alkaloidů, z nichž nejvíce je zastoupen Mitragyinin a 7-Hydroxymitragynin. Množství a jejich poměr záleží hodně na tom, jaký konkrétní kratom má barvu a jak je zpracován. Pokud se zaměříme na red kratom, neboli červený kratom, poté se setkáváme s velmi silnou variantou, která má nejvyšší podíl alkaloidu mitragynin. Nemá žádné jiné podmínky na pěstování, všechny barvy pochází z jednoho stromu, ale spíše jde o to, jak se listy posléze zpracovávají. Red kratom se získá sušením a dlouhým procesem fermentace, poté jeho výsledkem je červená až hnědá barva. Listy jsou dále drceny na jemný prášek a ten se následně používá.

kratom prášek

Barva kratomu

Red kratom patří mezi oblíbený mezi uživateli. Na trhu je k dispozici ještě kratom v bílé, žluté a zelené barvě. Tento je ponejvíce spojován s relaxací a celkovým zklidněním organismus. Díky tomu se snadněji odbourává stres a také psychické napětí. Nicméně je to rovněž prostředek, který pomáhá zvládnout velké bolesti. Je pravdou, že je nesmírně důležité dodržet doporučenou denní dávku, stejně tak jako je to i u jiných bylinných produktů.