Práce na webu

K sestavení webové stránky na internetu je zapotřebí mnoho sil a hlavně trpělivosti. Je pravda, že psát web nyní je již drobátko jednodušší, než bylo kdysi, ale přesto je to hodně náročné. Velké a prodejní weby staví více lidí, celý kolektiv. Sám by to člověk asi dokázal také, ale musel by mít obrovské znalosti z více oborů. A i pak by mu to celé trvalo hodně dlouho, a zákazník čekat nebude. Raději půjde jinam.

práce u PC

Tvorba webových stránek Trutnov je jedním z kolektivů, kde se stavbou webů zabývají a kde vycházejí zákazníkovi vstříc. Někde jinde třeba chtějí podklady, základní návrhy či podobně, ale zde dokáží postavit web jen na základě zákazníkových představ. Sami zde vypracují návrhy a ruku v ruce spolupracují na celé složité stavbě až do úplného konce. Pro jinou většinu zde poté práce končí. Webové stránky jsou předány zákazníkovi a firma jede dále s jinými. Zde to však neplatí, a pokud má zákazník zájem, starají se zaměstnanci také o to, aby byl web v pořádku i po jeho spuštění.

stavba webu

Každý se domnívá, že vše funguje tak nějak samo. Ale není tomu tak. Je třeba hlídat stránky před hackery, dbát o to, aby byl web stále vidět na čelné pozici ve vyhledávači, a také hlídat jeho funkčnost. Co z prodejních stránek, které jsou nefunkční. Zákazník jde ke konkurenci, kde to vše šlape, jak má a firma, tak o něj přijde.

Zde ovšem také musí být více lidí. Jeden hlídá to a druhý ono. Například to, aby byl web skutečně vidět, má pod palcem člověk, který se specializuje na SEO. To je anglická zkratka ze slov search engine optimization a je to něco jako optimalizace nalezitelnosti. V praxi to znamená to, že je web vidět na prvních místech a případný zákazník již dále nehledá.

Samozřejmě, že v tak krátkém článku nelze popsat něco tak složitého, jako je problematika webových stránek, ale šlo o to, aby si čtenář udělal jen přibližnou představu.