Když onemocní domácí mazlíček


Asi není domácnost, ve které by někdy nebyl domácí mazlíček, zvlášť máte-li děti. Začíná to křečkem nebo morčátkem, pokračuje králíčkem, papouškem, pejskem, kočkou nebo třeba rybičkami. Výjimkou nejsou ani exotičtější mazlíčci, jako jsou pavouci či hadi. A co mají všichni majitelé domácích mazlíčků společné? Potřebují ve svém okolí veterináře, který jim bude k dispozici obdobně jako běžný praktický lékař pro lidi.

pejsci

Tak jako mohou onemocnět lidi, nevyhýbají se nemoci ani našim domácím mazlíčkům. A zatímco s našimi nemocemi si umíme někdy poradit sami či někdy stačí navštívit lékárnu, s nemocemi zvířat tolik zkušeností nemáme a léky nám v lékárně taky jen tak neprodají. Musíme navštívit veterináře. Veterinář to má složitější než lidský doktor, tomu stačí znát lidské tělo, zatímco veterinář si musí poradit v podstatě s jakýmkoliv zvířetem, protože nikdy neví, jaký mazlíček se mu v ordinaci objeví.

Máte doma křečka, který začal ztrácet srst? Nebo máte fenečku v očekávání štěňátek a nevíte, jak ji pomoct, aby porod proběhl hladce? Nebo máte kočku, která přestala žrát? Jakékoliv zvířátko a tisíce problémů, to vše musí správný veterinář znát, protože ví, že k němu přijdete se svým mazlíčkem a budete očekávat pomoc.

kočka

Veterina Praha 10 je místo, kde najdete potřebné informace, ale i pomoc, když s vaším mazlíčkem bude něco v nepořádku. Jsou tu pro vás každý den, i v neděli, protože nemoci si nevybírají jen pracovní dny.

Pořídit si domácího mazlíčka, to je jako další člen domácnosti, takže když onemocní, nebudete se koukat jak se trápí, ale vyhledáte zvířecího doktora, čili veterináře. Už při pořizování domácího mazlíčka byste měli vědět, kde se nejbližší veterina nachází a jaké mají ordinační hodiny, protože byste měli mít v záloze i nějakou, která je otevřená 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jistota je jistota.