Tažné zařízení je na dovolené víceúčelový pomocník

Už víte, kam pojedete na dovolenou? A víte, jak ji prožijete? Někteří lidé se těší celý rok, až konečně odloží pracovní povinnosti, usednou do autobusu, do auta nebo do kabiny letadla, a během krátké doby se již budou povalovat na pláži v přímořském letovisku. Všichni ale nejsou leniví a netáhne je to zrovna k moři, mezi námi jsou lidé, co raději dávají přednost dovolené aktivní, kdy si dají, jak se říká, pořádně do těla.

jízdní kolo

Naložte kola a vydejte se na cestu

Jednou z možností, jak trávit báječnou dovolenou, je cykloturistika. Nemusíte však převážet kola riskantně vlakem, anebo šlapat do pedálů z domova tři sta kilometrů, abyste dojeli na místo určení, kola snadno převezete na držák na kola na tažné zařízení. Tento typ nosičů je výhodný v tom, že se bicykly na nosič snadno nasazují, jízda s nimi je maximálně pohodová, protože jsou nízko nad zemí a dobře na ně vidíte, a takto přepravovat kola na dovolenou zvládnou i ženy.

přívěs za auto

Vodáctví

Velmi oblíbenou volbou pro dovolenkové dny je vodácká výprava. Můžete ji realizovat s loděmi z půjčovny, ale výhodnější je mít lodě vlastní a přepravovat si je také po vlastní ose na přívěsu s tažným zařízením tam, kam chcete. Nejste pak vázáni žádnou smlouvou o pronájmu a svůj program si můžete měnit podle svého. Například se s loděmi přesunete kdykoli jinam, pokud nebude přát počasí nebo stav vody v řece.

Karavan

Obytný karavan nemusíte vlastnit, lze si jej na krátkou dobu pronajmout a užít si dobrodružství, které není dopřáno lidem, co se raději ubytují v hotelu. Moderní karavany bývají komfortně zařízené a mnoha lidem vyhovuje to, že s nimi mohou zamířit, kam se jim zachce – do kempů v horách, u přehrady či v zalesněném terénu. To podstatné, co byste však neměli opomíjet, je naučit se s karavanem jezdit a znát určitá technická úskalí, která jízda s přívěsem provází.