Štěstí-pohyb a zdravá strava


Být fit v dnešní době je téměř povinností. Každý, kdo dnes denně necvičí a nejí dostatek zelenin, si prý neváží vlastního zdraví a určitě brzo umře. Tento názor je přirozeným vývojem toho, že od dob technické revoluce jako společnost jenom bohatneme a žijeme v dokonalém blahobytu. Postupně se náš životní styl natolik změnil, že si to naši předkové ani nedokázali představit. Dokázali jsme změnit infrastrukturu a vylepšit dopravní prostředky natolik, že překonat několik tisíc kilometrů je otázkou několika hodin. To, čeho jsme dosáhli ve zdravotní péči, se minulým lékařům ani nesnilo. Jsme schopni zachránit miminka tak předčasně narozená, že jsou vlastně stará jen několik měsíců.

fitness žena

Stejně tak jsme schopni při životě udržovat staré lidi, i v momentech, kdy už mysl vůbec nepracuje a tělo jen díky podpoře mimotělních přístrojů. Za polovinu posledního století se zvýšila doba dožití téměř o dvojnásobek. Proto je také jasné, že takovou dlouhou dobu chceme prožít v relativním zdraví a ve fyzické pohodě. Jenže tím, jak jsme si zvykli na dostatek (nadbytek) jídla a absenci pohybu, jsme náchylnější k určitým nemocem. Nazýváme je jako civilizační choroby. Typicky se mezi ně počítá diabetes mellitus druhého typu, který dán hlavně nesprávnými stravovacími návyky, ale také genetickými predispozicemi.

fitness muž

Stejně tak tímto způsobem života trpí náš kardiovaskulární systém nebo i muskuloskeletální systém. Při tom trocha disciplíny a snahy by tyto nemoci mohla výrazně oddálit. Fitness Liberec https://milamichalicek.cz/nabízí pomoc, jak si vybudovat cestu a vztah ke sportu a pohybu celkově. Jedním důvodem může být výhledově Vaše zdraví, ale již během několika prvních týdnů uvidíte změny na své postavě, což ocení především ženy. Dále se také třeba konečně přestanete zadýchávat při vyběhnutí schodů do třetího patra, kde bydlíte.