Jaký čaj pít pro odstranění stresu a zklidnění?

Čaj není jen výborný nápoj, ale může vám pomoci v mnoha zdravotně vypjatých situacích. V dnešní uspěchané době spoustu lidí trápí úzkosti, pocity strachu, špatná nálada, nespavost, přemíra stresu. Projevy těchto obtíží jsou zmírnit právě tím, když zařadíte do svého pitného režimu vhodný čajový nápoj.

Jaké čaje jsou nejlepší proti stresu a úzkostem? Pojďme se na ně podívat.

Mátový čaj

Máta je příjemně, silně vonící bylinka, která se používá do vaření, pro výrobu nápojů, hygienických pomůcek a mnoha dalších věcí. Navíc neobsahuje kofein, takže je ideální pít večer před spánkem. Dejte si šálek nebo dva a přivoďte si skvělé večerní uvolnění. Kromě zklidnění má máta pozitivní účinky i na váš trávicí systém.

heřmánkový čaj

Heřmánkový čaj

Heřmánek je bylinka známá pro své relaxační účinky. Po vypití dokáže člověka uklidnit a navodit mu pocit relaxace. Tento čaj si nejlépe vychutnáte, pokud ho osladíte troškou medu. Doporučujeme pít odpoledne, pro uklidnění a odstranění negativních vjemů. Kromě toho, heřmánek skvěle působí i na vaše vlasy a odvary z něj jsou ideální pro všechny možné kožní problémy.

Meduňkový čaj

Meduňka je bylinka, která vyniká svými sedativními účinky. Meduňkový čaj tedy nejvíce doporučujeme pít před spaním, zhruba 1-2 hodiny před tím, než se budete chystat do postele. Má velmi jemnou a příjemnou chuť. Proto, abyste dosáhli opravdových účinků, vybírejte čaj z opravdu kvalitních bylinek, třeba meduňkový čaj Darka-shop.cz.

levandulový čaj

Levandulový čaj

Levandule je silně aromaticky vonící rostlina, která se zdaleka nepoužívá jen při přípravě čaje. Pomocí jí se provádí různé aromaterapie, takže ji najdeme zpracovanou ve formě vonného olejíčku nebo se sušená vkládá do různých kusů látky a umisťuje se do prostoru bytu. Levandulový čaj je skvělý pro zklidnění a uvolnění mysli, ale ne každému bude vyhovovat silná, aromatická chuť.