Zajímavosti jižních Čech

V jižních Čechách je možné strávit krásnou dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete. Je zde totiž jist mnoho míst, která stojí za návštěvu. Ať už vyjedete sami, s partnerem nebo s malými dětmi, program se dá vždy upravit tak všichni měli a viděli, co potřebují. Pokud jsou Vaším zájmem hrady a zámky, právě tady jich můžete navštívit hned několik. Jedním z nejkrásnějších je Hluboká nad Vltavou. Zámeček, který je díky své kráse znám nejčastěji z různých pohádek. Je vhodné jej navštívit, protože kromě líbivého zevnějšku, má tento zámek také bohatou historii.

Hluboká nad Vltavou

Ve druhé polovině 13. století na jeho místě stával gotický hrad, který byl později přeměňován podle doby, která přišla, až se z něj nakonec stal zámek, který svým stylem připomíná anglický Windsor. Přibližně stejně starý je pak zámeček v Českém Krulově, který patří na seznam kulturního dědictví UNESCO. Tady si můžete vybrat hned ze šesti prohlídkových okruhů, během kterých zhlédnete například zajímavé barokní divadlo nebo zámeckou věž s vyhlídkou. Ať už na Hluboké nebo v Českém Krumlově si můžete udělat také procházku po barokních zámeckých parcích, které Vám jistě po prohlídce udělají radost.

Český Krumlov

Pokud jste na dovolené i s malými ratolestmi asi nebudou hrady a zámky pro Vás vyhledávaným místem. Můžete pak raději navštívit zoologickou zahradu Ohrada nebo záchranou stanici volně žijících zvířat. Na obou místech naleznete převážně zvířata, která se vyskytují u nás a celkově v Evropě. Jižní Čechy jsou v období hlavní turistické sezóny poměrně vytížené, takže je lepší si ubytování zařídit již několik měsíců dopředu. Ubytování České Budějovice levně je vhodnou volbou pro ty, kteří se při výběru zajímají hlavně o cenu. Penzion U Rudolfa je místo, které je v centru, má příjemnou atmosféru a stane se jistě místem, kam se budete chtít brzo zase vrátit.