Voda v bazénu

Pokud chce člověk skutečně kvalitní letní koupání venku na sluníčku, musí si pochopitelně pohlídat stav vody. To jest, že musí občas například změřit pH, nebo vodu zbavit mikroorganismů. A samozřejmě věnovat se tomu nejdůležitějšímu, totiž bazénové filtraci. Jak jistě víte, je jí více druhů. Ty základní jsou kartušová a písková. Samozřejmě, že je zde ještě možnost volit zeolit nebo kuličky, ale to je v podstatě stejný princip jako písek, jen je jiná náplň.

schůdky do bazénu

My se zaměříme na písek. Ten je nejčastější volbou českých vlastníků bazénů, takže se podíváme právě na něj.

I o ten písek je třeba se starat, nelze jej nechat ve filtraci tak jak byla koupena x let. Dva roky je přiměřená doba na očistu či výměnu. To ovšem záleží hlavně na tom, jak je bazén samotný používán. Pokud je v něm někdo denně a nezakrývá se plachtou, je jasné, že se bude voda špinit rychleji, než když je týden bazén zakrytý a v sobotu si tam někdo na chvíli hupne.

pes a bazén

Písek do bazénové filtrace je vlastně tím nejdůležitějším faktorem, protože je to on samotný, který čistí. Svými ostrými hranami na každém zrníčku zachycuje drobné nečistoty, a proto je třeba čas od času jej vysypat a propláchnout. A pokud jsou již hrany hodně obroušeny, je nutno jej vyměnit úplně. Ne, po každém koupání to skutečně netřeba. Naši prodejci prodávají písek kvalitní, který vydrží opravdu dlouho. Ostatně se na to můžete otázat přímo u pramene, tedy u odborníků, kteří mají s tímto materiálem dlouholeté zkušenosti a opravdu ví co prodávají.

K těmto lidem a k novému písku se dostanete velice jednoduše, a to kliknutím na odkaz, který je uveden výše. Jsou to ta jinak barevná slova. Klikněte na ně a jste ihned na novém webu, kde máte stručně popsanou problematiku a také různé druhy potřebného zboží. Nu a je zde samozřejmě i telefonický či mailový kontakt, kde se tedy můžete směle tázat.