S čím můžete počítat u pískové filtrace v zahradním bazénu

S výkonem

Pískové filtrace TOP MASTER Chlorito.cz jsou navrhovány tak, aby si poradily s odstraněním mechanických nečistot v bazénech a vířivkách v jakémkoli prostředí, tady zejména na zahradě, ale i v interiéru. Pískové filtrace jsou dosud nejvýkonnějším řešením filtrování vody a poradí si jak s malými průměry či rozměry nádrží, tak i s velkými plaveckými bazény. Jsou to v podstatě srdce každé nádrže na koupání.

voda v bazénu

Velikost zrn písku

Pískové filtrace vyžadují křemičitý filtrační písek přesných rozměrů jednotlivých zrníček. Nemůžete zkrátka do filtračního bubnu nasypat písek ze stavby. Filtrační písky mají zrnka přibližně stejné velikosti mezi 0,6 a 1,2 mm a zkušenosti z let minulých ukazují, že právě tato velikost je pro filtrování vody ideální. Čerpadlo se nedusí (což by bylo u menších zrnek) a voda je dostatečně přefiltrovaná (což by u větších zrnek nebylo možné).

filtrování vody

Ostrost hran

Písečná zrnka jsou rozdrcena tak, aby měla ostré hrany. To je důležité pro zachytávání nečistot, jenže v průběhu filtrování se zrnka o sebe třou a tímto erozivním procesem postupně ztrácí na účinnosti. Zhruba po dvou nebo po třech letech se musí písek vyhodit a nahradit novým.

S vyhazováním si to ještě rozmyslete

Není nic jednoduššího, než vzít pytel starého použitého písku a vysypat jej do kontejneru s komunálním odpadem. Samozřejmě to můžete udělat, ale písek nachází využití i poté, co jej ve filtraci nahradíte novým.

Pískoviště – děti jej ocení na pískovišti, můžete jej přisypat ke stávajícímu písku, protože ten z filtrace dětem neublíží.

Barefoot chodník – písek se může stát součástí bosonohých chodníčků, které doplníte většími kameny, větvičkami, šiškami, dřevěnými poleny a podobným přírodním materiálem.

Posyp chodníku – také vám vadí sůl na silnicích a zejména na chodnících, kdy tudy v zimě procházíte, urousáte si v ní kalhoty a ničíte si tím i obuv? Pak nahrazujte posypovou sůl pískem, je to naprosto neškodné vůči životnímu prostředí i vůči vašemu oděvu a obuvi.