Pojištění ať už pracovní nebo životní

Znáte to? těžká fyzická práce, velice náročná a vám se něco stalo jenže nejste pojištěný/ná a vám se něco stane, no a co teď ? tak na to se podíváme v našem dnešním článku. Jak jistě víte být pojištěn není zrovna od věci, sice to nějaké ty peníze stojí ale v momentě kdy se vám něco stane za to budete velice rádi. Protože v případě že budete muset na nemocenskou po jakémkoliv úrazu. Budou vám chodit peníze od zaměstnavatele ale zároveň i od pojišťovny. Sice to nebude nějaká velká suma peněz ale v dnešní době s těmi cenami ať už potravin či benzínu se každá koruna hodí.

peníze se hodí

V České republice existuje až šest různých dávek které můžete pobírat. 1) Klasická nemocenská v případě nemoci. 2) jako druhou dávku tu máme tzv. ošetřovné což je dosti podobné nemocenské ale jedná se tzv. pečování o druhou osobu, aby jste to lépe chápaly tak v případě že se staráte ať už o nemocné rodiče nebo osobu které se o sebe nedokáže postarat a vy kvůli tomu nemůžete chodit do práce automaticky budete od státu pobírat již zmíněné ošetřovné. 3) Jako třetí dávku si představíme velice známou mateřskou, mateřská dovolená neboli pomoc v mateřství je pro maminky s čerstvě narozeným miminkem, Mateřská se pobírá tři roky než jde vaše dítě do školky a vy se poté můžete vrátit zpět do práce. Do této kategorie samozřejmě patří i tzv. Otcovská což je vlastně taková mateřská pro otce, buď si to daný otec domluví tak že prvních 14 dní života dítěte bude s partnerkou doma nebo se to může protáhnout na tři roky a s partnerkou si to takzvaně vymění. Ona bude chodit do práce a partner bude doma s dítětem. 4) A jako poslední bod tu máme dlouhodobé ošetřovné což je stejné jako ošetřovné akorát ho daná osoba pobírá déle než právě ošetřovné.

Dávky

Ale i tyto dávky mají svoje velké Pozor, v případě že by jste chtěly pobírat jakoukoliv z těchto dávek musíte splňovat veškeré podmínky, jakmile byste alespoň jednu nesplnili máte prostě smůlu a automaticky na dávku nemáte nárok. A v případě že podmínky splňujete a o dávku si nezažádáte hned. Nemusíte se bát že byste na tyto dávky ztratili nárok. Protože je soudně nařízené že jakmile žadatel splňuje podmínky a žádá opožděně je daný úřad nucen vyplatit mu veškeré peníze za uplynulé měsíce ode dne nástupu na nemocenskou a to přesně do tří let. Takže si pamatujte že když přijde nemoc je dobré si ihned podat žádost o dávky protože jak už je zmíněno výše každá koruna se vždycky hodí a to už jenom díky našim vysokým cenám naprosto všeho možného.