Kde načerpat rady ohledně chovu domácích zvířat


Chystáte se pořídit vašim dětem nějaké domácí zvířátko, třeba kočku, pejska, morče, králíčka, křečka nebo dokonce akvarijní rybičky? Pak byste měli, pokud nejste přímo zkušení chovatelé, načerpat nejprve informace o tom, jak se o zvířátka starat, aby u vás doma nestrádala a naopak se měla dobře. Možností, kde hledat informace, je celá řada, a mezi nimi lze nalézt některé zajímavé příspěvky i na kanálu YouTube. Výhodou je, že se jedná o video, které má větší vypovídající schopnost, než fotografie a psaný text, skrze krátký rozhovor a některé záběry odtud můžete získat mnohem víc, než z některých chovatelských brožur.

kanál YouTube

YouTube je sociální síť, kam mohou přispívat v podstatě všichni, stačí dodržet pouze smluvní ujednání a pak už můžete svá videa nahrávat. A pro každého, kdo například chová doma kočky, může být tento kanál velkým pomocníkem, a to jak při výběru vhodného plemena, při rozhodování, odkud a jak stará koťátka odebírat, tak třeba i co se týče krmiv, steliva a některých kočičích zvyklostí, které některým lidem nejsou příliš známy.

Příspěvků chovatelů zvířat jsou na sociálních sítích tisíce, možná miliony, takže je velmi pravděpodobné, že mezi nimi naleznete to, co hledáte. Můžete mezi sebou i mnohé příspěvky porovnávat a vytvářet si na danou problematiku vlastní názor.

malé kotě

Video si raději stáhněte

Někteří lidé dělají chybu v tom, že si pouze zkopírují, resp. uloží odkaz na dané video např. v rámci prohlížeče, nebo do poznámkového bloku, a počítají s tím, že tam bude navěky, a že třeba po čtyřech letech bude znovu k nalezení. Na to však raději nikdy nespoléhejte, neboť vlastník videa jej může odstranit, což je u některých důležitých informací docela nepříjemná ztráta.

Stahujte si pro jistotu všechna podle vás důležitá videa pomocí YouTube downloaderu MP4 Stahuj videa a ukládejte si je na bezpečná úložiště, a pokud uznáte za vhodné, video mějte uložené na alespoň dvou nezávislých médiích.