Jak si udržet zaměstnance?

Zaměstnance si zaměstnavatel musí udržovat, to je naprosto jasné. Bez toho to nejde, jinak by u něj žádný zaměstnanec nechtěl pracovat. Každá firma má jakési své prostředky k tomu, jak si zaměstnance udržet. Někteří zaměstnavatelé si však myslí, že k udržení je potřeba jen mzda nebo výplata, to ale není ani zdaleka pravda. Výplata je přeci něco, co je napsáno i v dohodě o provedení práce, takže se to nemůže nijak ovlivnit a zaměstnanec to musí tak či tak dostat a musí být vyplacen, protože pracoval určitý počet hodin podle dohody, kde je jasně napsané, jakou odměnu v jaké výši za to dostane. A tohoto se musí zaměstnavatel držet. A také by měl.

Zaměstnanec

Moc dobře ale víme, že se to neděje a někteří zaměstnavatelé dělají různé podfuky na své zaměstnance a vůbec nehledí na to, že je vlastně mohou ztratit, protože každý zaměstnanec má právo na to podat výpověď. Je to naprosto normální, když není ve své práci spokojen. Žádný člověk navíc přeci nebude dělat to, co nechce. To je jednoduché. A proto, i když to hodně zaměstnavatelů nedělá, by si měl každý dávat pozor na to, jak se ke svým zaměstnancům chová. Je to klíč ke štěstí, pokud si je chcete udržet a nechcete o ně přijít. Protože je to velmi snadné a stačí k tomu jeden papír s podpisy.

Zaměstnání

A přeci žádný zaměstnavatel nechce o své zaměstnance přijít, protože oni jsou ti, kdo se stará o chod celé firmy, ne její majitel, jak si hodně lidí myslí. To není pravda. A proto svým zaměstnancům ukažte, že jste schopni věnovat čas i peníze právě jim a dejte jim třeba blbé reklamní trička s potiskem, nebo pokud na to máte prostředky, což jistě máte, tak přemýšlejte o osobní odměně, která se velmi často dává právě za účelem udržení zaměstnanců, protože to je to, co je ve vaší práci udrží, to nám můžete s jistotou věřit. Nikdo by nepracoval někde, kde ani nemá pořádné peníze za těžkou práci.