Jak naložit s partnerovou nevěrou? Lze odpustit a žít jako dřív?

Nevěra ohrožuje vztahy a o tom není pochyb. Navíc je takřka všudypřítomná, protože my Češi prostě partnery podvádíme často. Co když to praskne? 

Jak naložit s partnerovou nevěrou? Lze odpustit a žít jako dřív? 

S nevěrou se musí potýkat mnoho vztahů, určitě každý z nás minimálně zná někoho, kdo už uklouzl a svého partnera podvedl. Náš národ totiž podvádí a to celkem dost. Ve vztazích jsme často nespokojení a tak hledáme povyražení, někdy nám jen chybí něco, co nám partner nemůže dát, a proto podvádíme. Dokud je to utajeno, není to takovým problém, jako když nevěra nakonec praskne. Jak naložit s tím, že nás partner podvedl? Může pak vztah fungovat stejně jako před tím? 

smutná žena

Přišli jste partnerovi na nevěru? Nebudete to mít jednoduché! 

Jsou lidé, kteří nemohou reagovat jinak, než že se s partnerem rozejdou. Ovšem ve většině případů se to snaží partneři vyřešit jinak, snaží se zapomenout, krizi vyřešit, žít zase jako dřív. Ovšem to není úplně jednoduché, člověk, který přišel na to, že jej partner podvedl, se totiž obvykle touto skutečností užírá, vrtá mu to neustále hlavou a vlastně nedokáže zapomenout na to, co se stalo. Jakmile je to tak, vztah už nikdy nemůže být takový, jaký byl kdysi a časem stejně obvykle dojde k tomu, že se partneři rozejdou. Být tomu tak ale nemusí. 

zlomené srdce

Ono není jednoduché vyrovnat se s tím, že partner šel za někým jiným. Neustálé myšlenky, které svádí k tomu přemýšlet nad tím, proč se to stalo nebo kolikrát k tomu došlo, umí pořádně zamotat. Jestliže ale partneři nemají čistý stůl, ve vztahu jen tak pokračovat zkrátka nemohou, pomoci může například párová terapie, vyléčit bolavé srdce pomůže i čas, ale nic se nemá lámat přes koleno. 

Nejde vám to? Nepřemáhejte se! 

Jestliže odpustit nemůžete, nepřemáhejte se a zkuste jít v životě dál. Ono totiž dřív nebo později i vám dojde, že to nemá smysl. Pokud po nevěře už partnerovi nemůžete věřit jako dřív a pořád přemýšlíte nad tím, co asi kde dělá, jste nad propastí a špatného pocitu se už prostě nezbavíte. A takhle jistě žít nechcete. Nikdy by vám už nebylo dobře. 

I když se to někdy zdá nemožné, nevěru lze přežít a přejít, ale ne každý to dokáže.