Ženy a jejich děti

Co si myslíte o lidech, kteří nechtějí vůbec žádné děti? Ale abych byla upřímnější a přesnější, tak mně spíše zajímá váš názor na ty ženy, které vůbec nechtějí mít děti. Vždycky jsem si říkala, že tohle snad ani není možné. Protože přece úděl každé ženy je, aby měla dítě. Tohle jsem si myslela do svých dvaceti let a opravdu jsem byla přesvědčená, že povinnost každé ženy je mít dítě. A že otěhotnět, porodit a mít dítě je pro ženu normální a na denním pořádku. A co jste si o tom mysleli vy? Já vím, že dneska by mi za to každý asi opravdu vynadal nebo se na mě koukal skrz prsty, protože dneska jsou takové kampaně, že žena má vlastní tělo, se kterým si může dělat opravdu co chce.

Bez dětí bych byla smutná.

A já s tím souhlasím. Ale zase nesouhlasím s tím, že by měly být legální potraty. Já si vůbec nedokážu představit to, že by nějaká žena zabila své dítě. I když je jen nenarozené. Ale ani se o tom nechci bavit, protože je mi potom smutno. A tak jestli chci bavit o tom, proč ženy nechtějí mít žádné děti. Slyšela jsem také různé názory, že ženy nechtějí mít děti z toho důvodu, že je nemají rády a že je prostě nechtějí. Jiný důvod prý k tomu nemají. Pak jsou tady ještě ženy, který mají úplně jiný důvod toho, že děti jim budou kazit plány, jaké mají naplánované.

Já bych chtěla hodně dětí.

Třeba, že ženy chtějí hodně cestovat, tak tomu nepotřebují děti, že by jim prý překážely. Anebo dokonce třeba nemůžu mít děti, protože jsou třeba neplodné. A sami víte, těch problémů může být více, protože důvodů, proč nemůže anebo nechce mít žena děti je opravdu hodně. A jak byste se například vy zachovali k ženě, která by vám do očí řekla, že děti nechce, že by jí to kazilo plány a pohodu radostného života? Já jsem tedy hodně liberální člověk a mám velké pochopení, ale asi pro tohle bych pochopení neměla a pěkně bych té ženě něco řekla, co si o ní myslím. Ženy jsou prostě různé.