Vyklízení sklepů se může týkat i vás

Někteří lidé směle tvrdí, že se jim v životě nemůže přihodit to a to, a pak se za pár let ukáže, že se hluboce mýlili. Kupříkladu se v životě dostanete do situace, kdy potřebujete koupit byt, a jeho bývalý vlastník vám v něm zanechal děsivý nepořádek. Pokud je to slušný člověk, omluví se a finančně vás odškodní, ale vám pak nezbývá nic jiného, než si s tím nepořádkem nějak poradit.

starý sklep

V lepším případě vám v bytě zanechá staré koberce, které lze snadno rozřezat na malé kousky a postupně vyhodit do kontejneru s komunálním odpadem nebo s plasty, ale horší je to s předměty stěží rozebíratelnými, a umístěnými ve sklepě.

Možná v takové situaci budete překvapeni, co vám ve sklepení bývalý majitel zanechal, a jediné vhodné řešení, jak situaci napravit, je vyklízecí firma. Ta se postará o nekompromisní likvidaci všeho, co se ve sklepní kóji nachází, a buďte rádi, že tuto práci za vás odvede někdo jiný, protože kromě staré chladničky, nefunkční bubnové pračky a tří párů odřených lyží můžete v tomto prostoru objevit i něco ne zrovna příjemného:

zvířata ve sklepě

Plesnivé lůžkoviny – jedním z těch v uvozovkách „překvapení“ může být stará vyřazená matrace, na které spala nemocná osoba. Může být potřísněná krví a výkaly a navíc plesnivá, takže poměrně nepříjemný zážitek pro každého, kdo bude muset matraci zvednout a někam odnést.

Kyseliny, louhy a barvy – ve sklepě se mohou povalovat nádoby s velmi nebezpečnými žíravinami, hořlavinami a jedy, a některé z nich mohou být zkorodované, zpuchřelé a proděravělé, takže manipulace s nimi vyžaduje zvýšenou pozornost a hlavně ochranný oděv a pomůcky.

Staré zářivky – jsou-li ve sklepě umístěné jen tak, volně, staré zářivkové trubice, stačí jen drobný úder a rozletí se na tisíc kousků. Ovšem spolu s nimi se do ovzduší dostane velmi nebezpečná a jedovatá rtuť. Vyklízecí firmy pro vyklízení sklepů jsou na takovéto situace připravené, ale co vy?