Urychlení práce

Máte firmu, která vyrábí tisíce stejných výrobků za den, sériová výroba o vysokém počtu kusů, které se nemění ani velikostí ani rozměrem, nebo jen minimální změny? A víte, že řadu dalších let budete stále vyrábět stejný výrobek ve stejném nebo ještě větším počtu kusů? To je ideální stav, abyste si nechali navrhnout a sestavit jednoúčelový stroj, který bude vyroben pro váš konkrétní výrobek, podle vašich představ a požadavků a který vám ušetří jak lidskou sílu, ale také omezí vznik zmetků, čímže dojde k výrazné úspoře vašich financí.

robot

Jednoúčelový stroj při vaší sériové výrobě nemusí být stroj, který váš výrobek vyrobí, ale může to být kontrolní automatické stanoviště, které si samo chapadlem vezme výrobek, položí si jej na pracovní stůl a celý jej důkladně proměří, abyste měli jistotu, že se jedná o kvalitní výrobek, který může jít do prodeje. Lidé dělají chyby, stroje se nespletou.

robot

Můžete mít sériovou výrobu plně automatizovanou, pro sériovou výrobu je to tím nejlepším řešením a pokud si výrobu osadíte jednoúčelovými i stroji, které nebudete muset nastavovat, ale seřídíte jej jen jednou při startu a poté bude chrlit tisíce přesných výrobků, ušetříte spoustu času, protože výrobu urychlíte. Ale urychlit můžete i kontrolu či balení. Jednoúčelové balící stroje nejsou žádnou výjimkou v sériové výrobě. Kontrolovat nemusíte jen rozměry, ale i kvalitu povrchu, těsnost, pružnost nebo pevnost výrobku.

Jednoúčelové stroje se mohou také hodit pro nejrůznější testování vašich výrobků. Můžete provádět zátěžové testy, dlouhodobé i krátkodobé, můžete zkoušet chemickou odolnost apod. Návrh jednoúčelových strojů může být složitý proces, než se domluvíte s konstruktérem, co si vlastně od stroje slibujete, co by měl stroj umět, ale když se stroj vyrobí a seřídí, bude to velká úspora a prvotní investice se rychle vrátí.