Poznejte textilní omítky a jejich výhody – Jejich aplikaci navíc zvládnete hravě i sami

Zajímáte se o ekologii a přírodu? Máte zdravotní komplikace a chcete se doma cítit lépe? Už jste někdy slyšeli o textilních omítkách? Pokud ne, je čas!

Poznejte textilní omítky a jejich výhody – Jejich aplikaci navíc zvládnete hravě i sami

Domov by měl být místem, kde se cítíme nejlépe a kde jsme také v bezpečí. Zdravý domov by měl být pro každého z nás jistě prioritou. Zajímáte se o zdravotně nezávadné materiály? Pak by vaší pozornosti neměly uniknout ani textilní omítky. Nevíte, o co se jedná? Jde o jedinečnou úpravu stěn, ať už v domácnosti nebo v kancelářích a jiných prostorech. Nemusíte se už nikdy trápit malováním a úklidem po něm, nemusíte utrácet ani za malíře nebo někoho, kdo vám nalepí tapety. Textilní omítky mají obrovskou https://mladypodnikatel.cz/jak-jeden-klik-muze-udelat-obrovskou-radost-t33858 řadu výhod. A práce s nimi je velmi snadná.

textilní omítka

Jen z přírodních materiálů

Textilní omítka slouží ke zvelebování stěn, dodá jim úplně jiný vzhled a rozměr. Pokud doma potřebujete upravit zdi, je třeba nově vymalovat nebo si to jen chcete udělat hezčí, protože léta u vás nikdo nemaloval, můžete zkusit právě textilní omítku. Název je možná trošku zavádějící a přemýšlíte nad tím, proč právě textilní a vysvětlení je jednoduché. Textilní omítky v sobě opravdu nemají kousky textilu, ale název odkazuje na to, z čeho jsou vyráběny. K výrobě jsou využívány pouze přírodní materiály, zejména pak bavlna, hedvábí, len nebo vlny a dalších přírodních materiálů, což je důvodem, proč jsou zcela zdravotně nezávadné a vhodné do domácností s malými dětmi, zvířaty nebo alergiky a podobně.

čistá zeď

Jak na aplikaci

Směs je nutné pouze rozmíchat ve vodě, nic víc dělat nemusíte, pak se hotová směs nanáší přímo na stěnu obyčejnou plastovou stěrkou. Největší výhodou je to, že rozmíchaná směs není tekoucí, nekape a tak nevytváří nepořádek. Nemusíte se obávat toho, že budete mít všechno kolem zašpiněno, méně toho tak musíte schovávat a zakrývat, jako u běžného malování nebo tapetování. A kromě toho, že jde o přírodní materiál, se textilní omítka postará rovněž o izolaci stěn. Už žádný hluk nebo chlad, který ze stěn jde.

To je skvělé, co myslíte? No a výběr je z mnoha odstínů a zajímavých vzorů.