Co si přibalit na stanování?

Když se chystáte na stanování, je důležité si dobře promyslet, co si s sebou přibalit. Když už totiž z domu vyjedete, není cesty zpět, musíte na vše potřebné tedy myslet doma. Obzvlášť pokud jedete stanovat opravdu někam daleko a do přírody, nebudete si mít kde koupit věci, které vám budou chybět. Dobře si to tedy rozmyslete a pořádně se zabalte. Abyste na nic nezapomněli, přichystali jsme si pro vás takový seznam toho, co si přibalit.

camp

Jako první je samozřejmě základem vašeho pobytu v přírodě stan. Vyberte takový, který bude dostatečně velký pro počet osob, kteří s vámi cestují, ať se zbytečně nemačkáte v malém stanu pro dvě osoby, to vám ale asi nemusíme připomínat. Při výběru stane se také zamyslete nad tím, jaké bude počasí, abyste měli dostatečnou ochranu před deštěm nebo větrem. Nekupujte si zkrátka stan, který nic nevydrží, protože vás může přepadnout bouřka a budete hodně naštvaní, že jste si tehdy nekoupili nějaký kvalitní stan. Aby se vám v něm dobře spalo je dobré si vzít spacák a karimatku. To je ale jasné. Bez toho byste si totiž moc nepospali.

zákaz stanování

Pokud si chcete připravovat jídlo a nápoje sami, měli byste si přibalit vařič a vařečku a k tomu taky samozřejmě nějaký skládací stůl, kde si vše můžete položit a jíst u něj. Nikdo totiž nechce jíst na zemi. S tím se ale pojí i vlastní potraviny, obzvlášť pokud budete stanovat daleko od civilizace a chcete si vařit. Přibalte si něco, co má jednoduchou přípravu. Kromě jídla jsou samozřejmostí také věci jako oblečení, hygiena a podobně, většinou se dá všechno koupit v mini provedení, abyste toho zbytečně tolik netahali. Z hygieny si přibalte vše, co znáte, když jedete například do hotelu. Pokud se budete zdržovat v nějakém campu, sprchový gel si určitě přibalte, bývají tam sprchy, abyste nebyli po celou dobu stanování špinaví a aby se kolem vás nelinul nějaký zápach.