Co je typické pro zipové sáčky

Sáčky se zipem vám dlouho vydrží

Zipových sáčků si můžete pořídit víc a uschovat si je do zásoby. Nezaberou mnoho místa a budete je mít k dispozici pro různé účely. Výhodou polyetylenu je, že se tak rychle nerozkládá, a že sáček bude udržovat svůj kompaktní tvar a pevnost materiálu desítky let. Je to spolehlivý společník při dlouhodobém skladování sezonních oděvů, obuvi, ale i různých technických předmětů, jako jsou čistidla, tmely, barvy, stavební hmoty a některé kyseliny a louhy.

sypká hmota

Chrání před kontaminací zápachu

Cokoli do sáčku uzavřete, zápach nepronikne ven ani dovnitř. Jako jeden z příkladů můžeme uvést zrající sýr Romadúr, který mnoha lidem zrovna nevoní, a vložíte-li jej do sáčku, můžete jej mít v chladničce třeba vedle narozeninového dortu.

Této vlastnosti lze perfektně využít například na dovolené, kdy potřebujete někam vložit špinavé prádlo. Igelitová taška se pro to zrovna nehodí, protože se nedá pevně uzavřít, zatímco sáček udrží uvnitř vaše propocené tričko nebo ponožky v dokonalé izolaci od okolního prostředí.

krmné granule

Žádná voda, žádná vlhkost, žádný prach

Pro některé předměty https://knihy.heureka.cz/to-co-se-sem-nehodi-neduha-jaroslav-j/ jsou tyto vlivy naprostou tragédií, jen si představte, že máte doma papírové nebo dřevěné bytové dekorace, např. velikonoční či vánoční ozdoby, a skladujete je po celý rok ve vlhkém sklepě, kam se navíc zvenčí práší. Vlhko a prach mohou některé ozdoby nevratně poškodit, stejně tak to bude škodit sezonnímu oblečení, které jsme tu již zmiňovali.

Rozmanité velikosti a tuhost

Uzavíracím zipem lze opatřit jakýkoli sáček i pytel a z toho těží mnozí výrobci různého sortimentu. Možná už jste se setkali například s krmivy pro zvířata (granulemi), které mohou být přepravovány a uchovávány po dlouhou dobu i ve vyšších hmotnostech kolem 15 kg. Plastový pytel to bez problémů ustojí a zipový uzávěr se sám od sebe neotevře, proto můžete mít tato krmiva i v bytě bez obav z nějakého zápachu.