Konečné práceKonečné práce

Nemá ani cenu dlouho diskutovat o tom, když se poslední práce v holé místnosti schylují ke konci. Elektřina pod omítkou, naházené, vyštukované zdi a chystáme se na závěrečné práce. Připojení zásuvek a vypínačů, což značí brzké a bezproblémové užívání elektřiny. Paráda, vymalovat a jde se stěhovat. Jednoduše to sice vypadá a dokonce ani zapojení těchto komponentů není žádné složité umění, pro toho kdo to hravě ovládá. Pravdou je, že teď je již pozdě na to stěhovat zásuvky na jiné místo, protože se nám tady nehodí.

vypínač

Spotřebičů přibývá

Z toho zkrátka plyne jednoduché ponaučení. Elektronických zařízení a vůbec celkově spotřebičů přibývá a to značí jen to jediné. Čím více zásuvek, tím to samozřejmě bude lepší. Tady je třeba rovnou pouvažovat o tom, zdali by nebylo výhodnější umístit je do vícenásobného rámečku, který bude hezky vypadat, než mít několik zásuvek pod sebou, navíc ještě oddělené od sebe mezerou. Vypadá to rozhodně lépe a navíc s barevným rámečkem to může pěkně ladit s designem v místnosti. Rozhodně se vyplatí popřemýšlet, kde co budeme mít umístěné, jelikož poté to může přinést maximální uspokojení. Někdy se vyplatí je nainstalovat níže k podlaze, ale v kuchyni jsou vhodné v úrovni pracovní desky nebo v její těsné blízkosti. Pro vypínače pro změnu platí, že se dávají co zhruba tak 1,2 m až 1,4 m od podlahy a samozřejmě v blízkosti dveří, abychom si mohli pohotově posvítit.

vypínač

Jaký je výběr na trhu?
Doby, kdy se nabízely pouhé dva základní druhy, jsou dávno pryč. Dnes je skutečně široká nabídka, například https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/ nabízí i skvělé řady, které se dají různě kombinovat mezi sebou a vynikají i svým designem nebo barevnou škálou. To je pak radost vybírat a těšit se i z takovýchto maličkostí, které nám výrobce připravil. A navíc, pokud změníme barvu malby, poté není problém vyměnit pouhý dekorativní rámeček a opět pěkně nám stěny budou ladit a zářit v novém kabátku.